Kim jest prawdziwy mężczyzna?

Swego czasu starałem się znaleźć odpowiedź na to pytanie, tak samo jak zresztą na pytanie jaki to jest atrakcyjny mężczyzna. Jedno z drugim jest trochę zbieżne tak naprawdę. Spotkałem się też trochę z opiniami płci przeciwnej.

Prawdziwy mężczyzna

Gdybym miał w skrócie spróbować opisać definicję tzw. prawdziwego mężczyzny, to myślę, że byłby to facet, który bez względu na złe okoliczności czy przeciwności losu – dąży do celu, i w miarę możliwości cios za ciosem pozbywa się po drodze różnych problemów. Ktoś o pełnej koncentracji i uwadze na problemie i pełnym poświęceniu danej kwestii. Niekoniecznie muszą to być kwestie życia i śmierci, typu udział w wojnie albo ratowanie tonącego. Może to być koncentracja na pokonywaniu bieżących problemów w pracy, zapewnienie bytu najbliższym, czy chociaż chęć pomocy koledze czy przyjacielowi. Z taką osobą wiążą się przede wszystkim takie cechy charakteru jak pewność siebie, uważność, umiejętność koncentracji i pełnego poświecenia danej kwestii. Taki mężczyzna nie marudzi, nie leni się, nie zwala winy na innych czy na okoliczności losu a po prostu bierze sprawę w swoje ręce i działa.

Prawdziwy mężczyzna nie leci pierwszy do bójki, a wręcz ich unika. Jeśli już nie ma wyjścia – da w pysk. Ale ogólnie staje z boku, ponad konfliktem, uznając taką formę udowadniania swojej męskości za prymitywną.

Atrakcyjny mężczyzna

To przede wszystkim facet bez kompleksów. Nie tylko z poczuciem humoru, ale potrafiący się z siebie śmiać. Mający świadomość swoich wad, ale nie robiący z tego albo dużej afery albo pracujący nad ich poprawą. Zaprzeczeniem takiego faceta jest ktoś kto panicznie broni wyimaginowanego obrazu o sobie, który reaguje agresywnie czy nerwowo na każdą krytykę, nawet tą niewielką. Atrakcyjny facet nie boi się takiej krytyki, zamienia ją w żart i śmieje razem z krytykującym.

Atrakcyjny mężczyzna zna jednak swoją wartość, nie jest fałszywie skromny, i za komplementy po prostu dziękuje. Nie wspominam tutaj już o takich podstawach jak podstawowa higiena, ale jak coś to tutaj instrukcja o co kaman.

https://www.youtube.com/watch?v=4eG9yWe1eoc

Atrakcyjny mężczyzna ma też zapewnę trochę cech tzw. prawdziwego mężczyzny opisanego powyżej. Acz oba te pojęcia tak nie do końca się pokrywają, tak przynajmniej mi się wydaje.

Coś pominąłem w tych opisach?